Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu

Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu Adresi Nedir?

Cumhuriyet Bulvarı Mayıs İş Merkezi No: 123/603, İzmir

İzmir Fahri Konsolosluğu Meksika Çalışma Saatleri Nedir?

Pazartesi-Cuma 11:00 13:00 saatleri arasında fahri konsolosluk hizmeti vermektedir.

Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu’nun Görevleri Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içinde Meksika Devleti'nin fahri temsilcilik görevini yürüten İzmir Fahri Meksika Konsolosluğu, Türkiye ile Meksika arasında karşılıklı ticari-ekonomik ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla projeler yürütmektedir. Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu diplomatik yetkiye sahip olmamasına rağmen Meksika'ya ticari ve çalışma amaçlı seyahat gerçekleştirecek kişilere, Meksika vize işlem prosedürü hakkında destek vermektedir. Meksika’da 90 günden uzun süreli ikamet etmek isteyen T.C. vatandaşları, uzun süreli ikamet vizesi başvurusu için İzmir Fahri Meksika Konsolosluğu ile irtibata geçerek, bilgi almaları önerilir. 

İzmir Fahri Konsolosluğu Meksika Görev Alanı Nedir?

İzmir ve çevresinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız Meksika vize süreçleriyle alakalı işlemlerini Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu’ndan yapabilirler. 


İstanbul Meksika Konsolosluğu 2023 Resmi Tatil Günleri Nedir?


İstanbul Meksika Konsolosluğu, Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu'nun temsil ettiği Meksika Devleti'nin 2023 yılı resmi tatil günleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2023 yılı resmi tatil günlerinde hizmet verememektedirler. Meksika vizesi için başvuruda bulunacak veya Meksika konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin tatil günlerini göz önünde bulundurarak işlemlerini organize etmeleri önerilir.

Meksika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Meksika Elektronik vizesine başvuracak kişiler Meksika Konsolosluğu resmi web sitesinde bulunan başvuru formunu eksiksiz ve doğru doldurmak kaydıyla online başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvurunun onaylanması durumunda uçağa binerken ibraz edilmek üzere onay çıktısı alınmalıdır. Ancak başvuru reddedilmiş ise seyahat amacına uygun belgelerle birlikte Meksika Konsolosluğu ve ya yetkili Meksika  Vize Merkezleri aracılığıyla başvuru yapılmalıdır.

Meksika Vizesi Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

Meksika Konsolosluğu/Elçiliği resmi web sitesi üzerinden elektronik onay sayfası linkinden Online Meksika Vize Başvuru Formu’na ulaşarak, dikkatli ve eksiksiz yanıtlanması durumunda elektronik onay talebi kısa sürede işleme konulmaktadır. Meksika Online Vize başvuru formunun doldurulması sırasında özen gösterilmesi gereken alanlar; pasaport ya da kimlik kartı bilgileri, seyahat bilgileri ve diğer bilgiler ile ilgili bölümlerde yer alan soruların doğru ve net yanıtlanması önemlidir. 

 

Meksika Konsolosluğu Vize Ücreti  Ne Kadardır?

Meksika Vizesi için ödenmesi gereken Meksika vize ücreti; Meksika Konsolosluğu'na vize dosyasının teslim edilmesinin ardından gişede ödenmektedir. Elektronik ortamda yapılan Meksika vize başvurularında formun doldurulma işleminin onaylanması ile yönergeler izlenerek; kredi kartı ile vize ücreti tahsil edilmektedir.

 

Meksika Konsolosluğu Vize Reddi

Meksika Konsolosluğu’nun Meksika seyahatine uygun hazırlanan başvuru dosyalarının incelenmesi sırasında kişinin Türkiye’ye geri dönüşünü sağlayacak maddi varlık, sosyal –ailevi bağı ya da öğrenim bağlarının olup olmamadığını anlamak ister. Meksika Konsolosluğu Vize Bölüm yetkilisi, başvuru dosyasını incelerken, ülkeyi terk etme niyetinin olmadığına ve geri dönmek için güçlü bağların bulunmadığı kanısına varırsa; vize başvurusunu reddedebilir. 

Meksika Konsolosluğu, Konsolosluk Hizmetleri Nedir?

Türkiye’de yaşayan Meksika vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı, apostil (belge tasdiki), noter, askerlik, vize, pasaport ve vatandaşlık belgesi gibi işlemlerinin yürütülmesi Meksika Türkiye dış temsilcileri olan Meksika Büyükelçiliği ve Meksika Başkonsolosluğu'nun görevidir. Meksika Konsoloslukları, Türkiye-  Meksika ticari bağlarını geliştirmek; bu ülkede çalışan Meksika vatandaşlarını himaye etmek; vatandaşlık işlemlerinde hizmet vermekle sorumludur. Ankara Meksika Büyükelçiliği ve İstanbul Meksika Başkonsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti dışında Gürcistan, Kazakistan Cumhuriyeti ve Türkmenistan Cumhuriyeti dış temsilciliği resmi temsilcilik görevini yürütmektedir.

İzmir Meksika Fahri Konsolosluğu Nerededir?

Duyurular

Meksika Vizesi için Davetiye Mektubu

Meksika Konsolosluğu, ticari vize başvurusunda bulunacak kişilerin başvuru dosyasında yer alması gereken Davet Mektubu’nun içeriğini nasıl ...
2023-08-12 11:49:26

Meksika Büyükçisi “ Meksika dünya turizminde ilk onun içinde”

Meksika Büyükçisi “ Meksika dünya turizminde ilk onun içinde”  İstanbul Dünya Turizm Forumuna katılan Ankara Meksika Büyükelçis...
2023-08-12 11:48:39

Meksika Elektronik Vize Uygulaması

Meksika Elektronik Vize Uygulaması T.C. Dışişleri Bakanlığı’nın Ankara Meksika Büyükelçiliği’nden aldığı Notaya göre;  17 ...
2020-10-29 09:59:34
Tüm Duyurular