Meksika Ticari Vize

Meksika Ticari Vize

Meksika ticari vize başvurusunda bulunan kişi Meksikalı kamu ya da özel kurum tarafından verilen bir davet mektubunu temin etmelidir.

Meksika'da faaliyet gösteren kurumun resmi sicilinin (Razón Sosyal de la organización o Institución), şirketin misyonunu/kuruluşunu ya da kurumun amacını, komple adresi, kuruluşun iletişim bilgilerini içerir, üstleninilen faaliyetin tahmini süresi, Meksika'ya davet eden kişinin ve ikametinin ülkeye döndükten sonra tahahüdünün tüm masraflarını karşılayan kişiye ait bilgiler. Meksika'da kurumun son 12 aylık yatırım delillerinin fotokopisinin de ibraz edilmesi gerekmektedir.

Meksika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Meksika vize başvuruları 2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Meksika Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Elektronik vizenin onaylanması için Meksika'ya gidilecek havayolu şirketinin SAE sistemine katılıp katılmadığı kontrol edilmelidir. 

Meksika'nın elektronik vize kolaylığı tanıdığı ülke vatandaşı olduğunu belgeleyen geçerli pasaport veya seyahat belgesine sahip olmak.  Meksika Elektronik vizesi kara ve deniz yoluyla seyahat edenler için geçerli değildir. 

Meksika Elektronik vizesi ile 30 gün içerisinde ülkeye sadece tek giriş yapabilir ve en fazla 180 gün ülkede konaklanabilir. 

Turistik, ticari, transit, eğitim, dini amaçlı ya da gazeteci olarak seyahat etmek isteyenler sadece 180 gün kalma süreli Meksika elektronik vizelerini almaları gerekmektedir. 

Duyurular

Meksika Vizesi için Davetiye Mektubu

Meksika Konsolosluğu, ticari vize başvurusunda bulunacak kişilerin başvuru dosyasında yer alması gereken Davet Mektubu’nun içeriğini nasıl ...
2023-08-12 11:49:26

Meksika Büyükçisi “ Meksika dünya turizminde ilk onun içinde”

Meksika Büyükçisi “ Meksika dünya turizminde ilk onun içinde”  İstanbul Dünya Turizm Forumuna katılan Ankara Meksika Büyükelçis...
2023-08-12 11:48:39

Meksika Elektronik Vize Uygulaması

Meksika Elektronik Vize Uygulaması T.C. Dışişleri Bakanlığı’nın Ankara Meksika Büyükelçiliği’nden aldığı Notaya göre;  17 ...
2020-10-29 09:59:34
Tüm Duyurular