Meksika Mersin Fahri Konsolosluğu

Meksika Mersin Fahri Konsolosluğu’nun Görevleri Nedir?

Meksika Mersin Fahri Konsolosluğunda vize işlemleri yürütülmemektedir. Türkiye Devleti sınırları içinde Meksika Devleti'nin fahri temsilcilik görevini yürüten Mersin Fahri Meksika Konsolosluğu, Türkiye ile Meksika arasında karşılıklı ticari-ekonomik ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla projeler yürütmektedir. Meksika Mersin Fahri Konsolosluğu diplomatik yetkiye sahip olmamasına rağmen Meksika'ya ticari ve çalışma amaçlı seyahat gerçekleştirecek kişilere, Meksika vize işlem prosedürü hakkında destek vermektedir. Meksika’da 90 günden uzun süreli ikamet etmek isteyen T.C. vatandaşları, uzun süreli ikamet vizesi başvurusu için Mersin Fahri Meksika Konsolosluğu ile irtibata geçerek, bilgi almaları önerilir. 


Meksika Mersin Fahri Konsolosluğu, Çalışma Saatleri Nedir?

 Pazartesi-Cuma 11:00 13:00 saatleri arasında

Mersin Fahri Konsolosluğu’ndan randevu talep edenler, 0324 234 96 66 numaralı telefonu arayarak, randevu talep edebilirler. 

Meksika Mersin Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Adres: Limonluk Mah. İsmet İnönü Blv. 2486 Sok No: 4 Çoruhlu New Wave Plaza Kat: 2 NO: 3, Mersin

Telefon Numarası: (324) 234 96 66

Meksika Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?


Meksika Konsolosluğu resmi sitesi üzerinden Meksika Elektronik Onay Vize Sistemi üzerinden eksiksiz ve doğru bir şekilde bilgi kaydı gerçekleştirilmesi halinde Meksika vizesi için elektronik başvuru yapılabilmektedir. Elektronik Meksika Vizesine başvuru sağlayabilmek için hava yoluyla Meksika’ya seyahat edilmesi koşulu geçerlidir.

Meksika Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi Nedir?

Meksika Konsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir. 

Meksika Konsolosluğu 2023 Resmi Tatil Günleri Nedir?


İstanbul Meksika Konsolosluğu, Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Meksika Mersin Fahri Konsolosluğu'nun temsil ettiği Meksika Devleti'nin 2023 yılı resmi tatil günleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2023 yılı resmi tatil günlerinde hizmet verememektedirler.  Meksika vizesi için başvuruda bulunacak veya Meksika konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak işlemlerini organize etmeleri önerilir.

Meksika Konsolosluğu Resmi Tatilleri

Yeni Yıl

1 Ocak

Meksika Anayasa Günü

7 Şubat

Benito Juarez Günü

21 Mart

Kutsal Cuma

7 Nisan

Paskalya

9 Nisan

Ramazan Bayramı

21-23 Nisan

İşçi Bayramı

1 Mayıs

Kurban Bayramı

29 Haziran 2 Temmuz

Demokrasi Günü

15 Temmuz

Zafer Bayramı

30 Ağustos

Meksika Bağımsızlık Günü

16 Eylül

Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim

Ölüler Günü

1 Kasım

Meksika Devrimi Yıl Dönümü

21 Kasım

Noel

25 Aralık

Duyurular

Meksika Vizesi için Davetiye Mektubu

Meksika Konsolosluğu, ticari vize başvurusunda bulunacak kişilerin başvuru dosyasında yer alması gereken Davet Mektubu’nun içeriğini nasıl ...
2023-08-12 11:49:26

Meksika Büyükçisi “ Meksika dünya turizminde ilk onun içinde”

Meksika Büyükçisi “ Meksika dünya turizminde ilk onun içinde”  İstanbul Dünya Turizm Forumuna katılan Ankara Meksika Büyükelçis...
2023-08-12 11:48:39

Meksika Elektronik Vize Uygulaması

Meksika Elektronik Vize Uygulaması T.C. Dışişleri Bakanlığı’nın Ankara Meksika Büyükelçiliği’nden aldığı Notaya göre;  17 ...
2020-10-29 09:59:34
Tüm Duyurular